Podle zaměření

Vyberte instituci podle zaměření

Obchodování na Burze

Hledáte informace o obchodování na burze, ať již s akciemi, komoditami, podílovými fondy anebo cizími měnami (forex)? Nabízíme vám přehled obchodníků s akciemi, brokerů a zprostředkovatelů, jejichž služeb můžete při burzovním obchodování využít.

 

Investování na burzách v České republice, Evropě (XETRA), Velké Británii (LSE) a USA (NYSE, AMEX, NASDAQ) skrze obchodníky na tomto portálu.

Jak inkasovat dividendy?

Vlastníte dividendový titul? Jaké údaje sledovat a kde najít informaci o výplatách dividend?

Výplata dividend českých akcií

Výplata dividend probíhá vždy přes vybraného zprostředkovatele, kterého emitent určil. V Čechách to bývají různé banky, např. Česká spořitelna u akcií Telefonica O2. Sledujte webové stránky firmy pro investory a rozhodné datum pro výplat dividendy. Obvykle je možné zažádat o bezhotovostní výplatu dopisem opatřeným úředním ověřením vaší identity anebo je na základě občanského průkazu vyplatit na přepážce banky.

Výplata dividend z USA

U cenných papírů z amerických burz dochází k automatické výplatě dividend v dolarech přímo na obchodní účet u vašeho brokera. Ve velmi krátké lhůtě po rozhodném dni tedy můžete dividendu reinvestovat.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Jak začít obchodovat na burze?

Jak se stát investorem? Jak nakupovat akcie a prodávat se ziskem? Téma, na které bylo napsáno mnoho knih. Podívejme se jak je možné začít obchodovat přes internet pomocí obchodníků (brokerů) v České republice. Více ...

Nákup a prodej českých akcií

Jaké jsou možnosti investování do českých akcií? Jaká jsou hlavní tržiště a hlavní burzovní indexy na pražské burze? Více ...

Jak inkasovat dividendy?

Vlastníte dividendový titul? Jaké údaje sledovat a kde najít informaci o výplatách dividend?

Více ...

Obchodování s Cennými Papíry

Vybíráme pro vás z našich článků:

Kurzy Akcií

Aktuální kurzy akcií na trzích naleznete zde:

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.