Podle zaměření

Vyberte instituci podle zaměření

Obchodování na Burze

Hledáte informace o obchodování na burze, ať již s akciemi, komoditami, podílovými fondy anebo cizími měnami (forex)? Nabízíme vám přehled obchodníků s akciemi, brokerů a zprostředkovatelů, jejichž služeb můžete při burzovním obchodování využít.

 

Investování na burzách v České republice, Evropě (XETRA), Velké Británii (LSE) a USA (NYSE, AMEX, NASDAQ) skrze obchodníky na tomto portálu.

Jak začít obchodovat na burze?

Jak se stát investorem? Jak nakupovat akcie a prodávat se ziskem? Téma, na které bylo napsáno mnoho knih. Podívejme se jak je možné začít obchodovat přes internet pomocí obchodníků (brokerů) v České republice.

Již jste rozhodnuti stát se investorem a máte k dispozici určité investiční prostředky, které můžete riskovat.


Řekněme že máte vybrány určité akcie a hledáte efektivní způsob jak je nakoupit a držet po určité období. Přímo na burze obchodují pouze zprostředkovatelé – tzv. Brokeři. Nejprve je nutné tedy vytvořit obchodní účet u brokera, který za vás bude zadávat příkazy na obchodní tržiště a evidovat jednotlivé akcie. V České republice je několik obchodníků s cennými papíry, jejichž služby můžete využít:


 


První věc co vás bude zajímat jsou poplatky. Podobně jako bankovní poplatky i poplatky spojené s obchodním účtem (založení, vedení, jednotlivé obchodní příkazy) se značně liší. Zkontrolujte proto poplatky za obchodování na vybraném akciovém (komoditním) trhu a vezměte v úvahu i minimální vklady v konkrétních měnách.


Pro obchodování v cizích měnách je možné pro směnu (konverzi) cizí měny využít devizových společností.


Při obchodování s americkými cennými papíry je pak nutné rozlišovat jednotlivé americké burzy (NYSE [New York Stock Exchange], NASDAQ, OTC [Over the counter] a Pink Sheet). Burza pak může mít několik středisek pro zpracování příkazů – tzv. ECN a poplatky jednotlivých ECN se mohou též lišit. Poplatky jsou vždy závislé na množství cenných papírů v rámci jednoho příkazu.


Po založení účtu získáte přístup do obchodního systému vašeho brokera a k on-line datům z daných trhů (pokud nemáte účet naleznete data z hlavních amerických trhů v reálném čase na google finance).


Investování do cenných papírů má řadu výhod. Hlavními jsou likvidita a možnost daňové optimalizace. V České republice platí tzv. časový test, tj. pokud cenné papíry (akcie) držíte alespoň 6 měsíců, případný rozdíl v ceně (zisk) nepodléhá zdanění.

 

Dobré je též zvážit zda investovat jako fyzická nebo právnická osoba. Výhodou právnické osoby je, že může využít ztrátu z poklesu ceny investic pro započtení proti zisku ze vzestupu cen akcií. Dochází tak k daňové optimalizaci, protože obchodování na burze s cennými papíry je jedním z forem podnikání.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

Jak začít obchodovat na burze?

Jak se stát investorem? Jak nakupovat akcie a prodávat se ziskem? Téma, na které bylo napsáno mnoho knih. Podívejme se jak je možné začít obchodovat přes internet pomocí obchodníků (brokerů) v České republice. Více ...

Nákup a prodej českých akcií

Jaké jsou možnosti investování do českých akcií? Jaká jsou hlavní tržiště a hlavní burzovní indexy na pražské burze? Více ...

Jak inkasovat dividendy?

Vlastníte dividendový titul? Jaké údaje sledovat a kde najít informaci o výplatách dividend?

Více ...

Obchodování s Cennými Papíry

Vybíráme pro vás z našich článků:

Kurzy Akcií

Aktuální kurzy akcií na trzích naleznete zde:

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.